| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | Plywood packing |
| Delivery Period: | 5~8 working days |
| Payment Method: | D/A,T/T |
| Supply Capacity: | 500 sets/month |
| Sample holding holes | 4 |
| Temperature control range | Room temperature ~ 99℃ |
| Temperature control accuracy | ±0.1℃ |
| Timing range | 0 to 99 minutes (adjustable) |
| Sample stirring speed | 1500r/min |
| Working power supply | AC220V±10%, 50Hz |
| Maximum power | ≤1500W |
| Dimensions | 550mm × 370mm × 550mm |
| Weight | 26.7kg |