| ปริมาณการสั่งซื้อขั้นต่ำ: | 1 ชุด |
| ราคา: | ต่อรองได้ |
| บรรจุภัณฑ์มาตรฐาน: | บรรจุไม้อัด |
| ระยะเวลาการจัดส่ง: | 5 ~ 8 วันทำการ |
| วิธีการชำระเงิน: | ที/ที,แอล/C |
| ความสามารถในการจัดหา: | 500 ชุด/เดือน |
This advanced instrument is specifically designed for the precise determination of sulfur content in dark petroleum products, utilizing the quartz tube furnace method for accurate and reliable results.
GB/T 387 | ASTM D1551
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Working Power Supply | AC220V±10% 50Hz standard 10A plug |
| Heating Power | 1.8KW |
| Temperature Control Range | Room temperature to 1000°C (arbitrary setting) |
| Burning Time | 25 to 65 minutes (arbitrarily set) |
| Temperature Control Accuracy | 925±5°C |
| Air Flow | 70 ~ 700ml/min |
| Dimensions | 700 × 400 × 500 (mm) |