| Mindestbestellmenge: | 1 Satz |
| Preis: | Verhandelbar |
| Standardverpackung: | Verpackung aus Sperrholz |
| Lieferfrist: | 5~8 Werktage |
| Zahlungsmethode: | L/C, T/T |
| Lieferkapazität: | 500 Sätze/Monat |
The BD-ASP-XW6 fiber bulk density tester is designed and manufactured in accordance with the relevant requirements of "Appendix N Bulk Density Test of Granular Wood Fibers" in the transportation industry standard JT/T 533-2020 "Fibers for Asphalt Pavement". This instrument uses the test method described in the standard to obtain the loose density value of granular wood fiber through calculation.
| Component | Specification |
|---|---|
| Funnel | Height 115mm, upper inner diameter 55mm±1mm, lower inner diameter 35mm±1mm |
| Metal Cup | Height 80mm±1mm, inner diameter 40mm±1mm |
| Volume | 100mL |
| Funnel to Cup Distance | 40mm between lower edge of funnel and upper surface of metal cup |