| Quantité Minimale De Commande: | 1 ensemble |
| Prix: | Négociable |
| Emballage Standard: | Emballage en contreplaqué |
| Délai De Livraison: | 5~8 jours ouvrables |
| Mode De Paiement: | LC, T/T |
| Capacité D'approvisionnement: | 500 ensembles/mois |
| Working Power Supply | AC220V±10%, 50Hz |
| Sensor | PT100 |
| Temperature Control Range | Room temperature to 150℃ (any setting) |
| Temperature Control Accuracy | ±0.1℃ |
| Display Mode | LED digital display |
| Temperature Controlled Heating Power | 600W |
| Auxiliary Heating Power | 1000W |
| Time Control Range | 1 minute to 24 hours (any setting) |
| Time Display Mode | LCD screen display |
| Experimental Holes | 4 |
| Measurement Samples Capacity | 4 to 12 |
| Ambient Temperature | 5℃~40℃ |
| Relative Humidity | ≤85% |
| Complete Machine Power Consumption | ≤1800W |
| Dimensions | 480mm*360mm*520mm |
| Weight | 18kg |